top of page
SYBL logo 2023-24.png

SYBL League 2023-24 

ROSTERS 

SYBL Division 1/2 Teams 

ALL Games played at Winchester Village 

HORNETS 

Mondays 5:30-6:30 pm

Winchester Village

Kavion Velasquez

Kingston Williams

Isaiah Nugent

Archie Salaz

Daniel May

Keilan Hayden

Kobe Campbell

Isaac Oblon

Bennett Danner

Elijah Evans

Jaxon Webb  

Coach Ben Danner 

Ast. Coach Dan Oblon 

SUNS

Tuesdays 7-8 pm 

Homecroft

Teagan Slack

Sawyer Garrett

Kannon Miller

Tavian Slack

Lucas Overbey

King Felton

Shadrach Lian

Kingston Graves

Cameron Merrill

Bryson Hayes 

Coach Ashlin 

MAGIC

Thursdays 6:30-7:30 pm

Homecroft 

John Gallagher

Rowen Harris

Jack Dever

Sirmani Johnson

Wes Shively

Lucas Johnson

Garrett Trauthwein

Amier Melton

Christian Glaspy

Henry Cung

Coach Lee Shively

Ast. Coach Jordan Dever

PACERS

Tuesday 6:00-7:00 pm

Winchester Village 

Alex Gael

Robert Starks

Noah Smith

Kyren Williams

Bentley Dilk

Alec Poole

Gavin Herring

Leo Dozier

Rowen Arthur

Coach Aaron Herring 

 

BULLS 

Thursdays 7-8 pm Winchester Village

Liam Sullivan

Korbin Short

Elijah Arriaga

Kaden Huebner

Jaxon Plank

Kingston Miller

Landon Raines

Kayson Sylvester

Jaxon Sullivan

Alex Adkins 

Coach Short 

Ast. Brayden Martin 

LAKERS

Mondays 6:30-7:30 pm

Homecroft 

Camden Cody

Quinn Culp

Jackson Tunstall

Oliver Clingler

Jackson Roberts

Francis Rizzi

Levi Snowden

Ezielyn Anderson

Zamir Anderson

Kyler McCluskey 

Coach Culp 

SYBL Division 3/4 Teams 
ALL Games played at Southport 6th Grade Academy  

WARRIORS

Mondays 6-7pm

Mary Bryan

Deacon Waltz

Camden Klene

Liam Gutierrez

Reginald Carter Jr

Sebastian Torres

Jacob Tedpahogo

Jaxon Rawlings

Mason Sparkmon

Carter Holmes

Coach Tedpahogo 

 

MAVS

Tuesdays 6:00- 7:00 pm

Jeremiah Gray 

Cameron Cheek

Ezekiel Cung

Elijah Tucker

Connor Waltz

Yorel E Villanueva Alvarez

Zaerein Anderson

Marvinsten Pierre

Luchion Jones

Lian Phillips

Coach Taylor 

HORNETS

Mondays 6-7 pm

Clinton Young

Kamdyn Wickline

Hunter Paine

Lincoln Overbey

Van Lian

Caiden Bayer

Aiden Conrad

Braylon Anderson

Riley Dunn

Colt Porter

Coach Scanlan 

HEAT

Thursdays 6-7 pm Winchester Village

Everett Starks

Parker Strohm

Brantley Hobbs

Jonathan Stephens

Chase Smith

Kendrick Fancher

Kyrie Hayden

Kingston Downing

Lincoln Colins

Coach Hayden 

LAKERS 

Thursdays 6-7 pm

Southport Elementary

Terrace Felton Jr

Kristofer Henegar

Tristan Rowzee

Kaiden Fisher

Drew Craig

Dominic Covington

Keagan McAllen

Trent Surface

Asa Fisher

Coach Wilson 

PACERS 

Tuesdays 6:30-7:30 pm

Mary Bryan 

Johnathan Coy

Bentley Warner

Weston Carman

Rory Dozier

Isaac Clingler

Hardany Aguirre

Kyree Northington

Amrit Bates

Tristan Headrick

Coach Clingler 

SYBL Division 5/6 Teams 
ALL Games played at Southport Middle School   

BULLS

Mondays 7:00-8:30 pm S6GA

Adrian Adams

Chase Dillman

Peter Yawchan

Jordan Furgason

Noah Mollett

Knox Taylor

Emilio Guillen-Cardona

A'vion Woods

Brayden Berry

Isaac Zrebiec

Jett Dalton

Coach Dillman 

Ast. Coach Dalton 

HEAT

Thursdays 7:00-8:30 pm S6GA

Clarence Everidge Jr.

Max Kelso

Wyatt Spears

Michael Pearson

JR McClendon

Levi Hauber

Jackson Hibbert

Asher Hoffman

Devin Westmoreland

Jiron Curry

Caoch Spears 

Ast. Coach Everidge 

NETS

Thursdays 7:00-8:30 pm

Mary Bryan

Simon Tam

Isaiah Boyd

Vincent Gravenstreter

Jameson Mink

Drake Frownfelter

Benjamin Cung

Kobe Person

Amani Graham

LaTier Graham

Isaiah Johnson

Coach Persell 

Ast. Coach Boyd 

BUCKS 

Thursday 7:00 - 8:30 pm  Jeremiah Gray 

Orrion Peterman

Elijah Blanchard

Kayden Wallace

Jordan Tyree Jr

Cameron Tolliver

Adam Whitaker

Henry Whitaker

Benson Earley

Tandyn Blair

Qiu Shi Du

Coach Ferguson 

CELTICS 

Thursdays 5:30-7:00 pm

S6GA

Aaron Reyes

Michael Edwards

Colton Seligman

Garrett Roll

Beck Shively

Willie Walls

Ekamjot Singh

Kevin Seki

Jeremy Seki

Karmelo Jones

Coach Gibbons 

PACERS 

Tuesdays 7:00-8:30 pm

Winchester Village

Isaiah Roach

Blaine Keller Armitage

Kaden Herring

Myles Collins

Dejuan Clark

Thawng Len

Mason Bueno

Jacob Wildman

Timothy Hall

Griffin Dozier

Landon McDonald

Coach Herring 

SPURS

Mondays 5:30-7 pm S6GA

Camden Povonder

Sylas Lawson

Bryson McAllen

Colton Roll

Noah Geheb

Carter Gallagher

AJ White

Noah Dotson

Peyton Collins

Jaishaan Sangha

Coach Roll 

THUNDER

 Monday 7:00-8:30 pm

Winchester Village

Samuel Williams

Jordan Taylor

Lennon Dale

Solomon Sachs

Cesar Gonzalez

Israel Coleman

Harrison Danner

Jensley Pierre

Jayden Obando

Jihad Dickson

Coach Danner 

Ast. Coach Arohn Mantun

bottom of page